Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz kanál Jen se neboj grafiky na YouTube Jen se neboj grafiky na Fejsbůčku

Aktualizace odkazů na materiály pana Pavla Roubala

Nový odkaz na EDUIT.cz

Prazdroj "grafických informací" Ing. Pavla Roubala na serveru www.jsi.cz v sekci grafika byl uzavřen a přesunut do archivu. Starší verzi materiálů však určitě stojí zato si projít a využít.
Poté však doporučuji využívat webu pan Roubala www.eduit.cz, který nabízí rozšířenou nabídku nových i starších výukových materiálů. Poskytuje informace o aktuálních knihách a nabízí ke stažení například pracovní soubory použité ve studijních materiálech a ukázky otázek k testům. NÁPOVĚDA: Budu je používat.

Kniha Informatika a výpočetní technika pro střední školy, praktická učebnice

Obě knihy Ing. Pavla Roubala pokrývají veškerou látku pro informatiku ke státní maturitě (pozor DNES 27. 1. 2011) Informatika a výpočetní technika pro střední školy, praktická učebnice (dále se budu okazovat jen IVTSS nebo též IVTSS/čísla stran).
Skvělá kniha, vynikající webová podpora. Kniha je pro mé studenty povinná! Avšak pozor při nákupu na předchozí verzi knihy s číslem 2, je velmi podobná, ale jiná.

Archiv: web Jednota školských informatiků

nahoru 

10. 10. 2007 * Odkazy na GIMP

Shromáždil jsem pro Vás několik odkazů vztahujích se k programu GIMP. Obsahují lekce, návody, recenze, rady a ... radši se sami mrkněte.

nahoru 

INKSCAPE

...

nahoru 

30. 11. 2009 * Odkazy TYPOGRAFIE

Po letech opět kladu pár odkazů tentokrát s typografickým, tiskařským a DTP obsahem. Přestože jinde jest tato kategorie samostatným celkem a je na pomezí práce s textem (textové editory?) a grafiky (grafické editory?), kladu zatím sem. Pozor, slovo zatím v mé interpretaci může být chápáno jako pobyt ruských vojsk u nás po roce 1968. Prosím, pamatujte si proto nesystematické uložení odkazů. Děkuji střelhbitě.

nahoru 

Wikipedia

Obecný odkaz na kategorii kategorii počítačová grafika na informačním portálu je vskutku vynikajícm rozcestníkem.

Konkrétní informace o pojmu počítačová grafika najdete až kousek dále.